Jak pozyskać pieniądze na nową działalność?

Mam pomysł na biznes! Zazwyczaj zawsze tak się to zaczyna – od pomysłu. Układamy sobie w głowie, co i jak zrobimy, do kogo i z czym chcemy dotrzeć i jak bardzo fantastyczny będzie nasz produkt czy usługa, zazwyczaj na samym końcu przychodzi jednak myśl: skąd na to wezmę pieniądze?

Pieniądze na działalność gospodarczą

Pieniądze na nowy biznes można pozyskać w dzisiejszych czasach zaskakująco łatwo. Na rynku jest wiele instytucji pomagających młodym przedsiębiorcą spełniać swoje marzenia, musimy jednak pamiętać, aby korzystać ze sprawdzonych i zaufanych instytucji, aby na samym początku przygody z biznesem nie zostać oszukanym lub nie skorzystać z oferty pożyczki czy dofinansowania, którego później nie będziemy mogli spłacić.

Najkorzystniej jest postarać się o kredyt bankowy na nową dzałalność gospodarczą, na przykład kredyt firmowy, lub kredyt hipoteczny w przypadku tego drugiego raczej nie powinniśmy mieć problemów z jego otrzymaniem ponieważ banki biorą pod uwagę zarówno nieruchomości należące do firmy jak i prywatne.

Dofinansowanie z UP

Jeżeli jest to nasza pierwsza działalność, możemy spróbować poszukać dofinansowania w Urzędzie Pracy właściwym do naszego miejsca zamieszakania, jednak z doświadczenia wiem, że aby je uzyskać musimy poświęcić znacznie więcej czasu niż w przypadku banków i wiąże się to z przedstawianiem dziesiątek dokumentów i częstymi odwiedzinami w urzędzie.

W przypadku kredytu dla firmy, wszystko odbywa się online i przez telefon, a pieniądze możemy otrzymać nawet w 24 godziny od złożenia wniosku.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji codziennie do poniedziałku do piątku w godzinach  od 8.00 do 20.00, napisz do nas lub zadzwoń, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

 

Skontaktuj się z nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *